Dobre miejsce

Oberża na Kaszubach

Od ponad dwóch lat mieszkam w Trójmieście, a dopiero kilka dni temu wybrałam się w końcu na oddalone niecałe 100 km  Kaszuby.

Jeszcze mieszkając na Południu kraju, słyszałam wiele dobrego o tych rejonach, a zwłaszcza o pysznej lokalnej kuchni. Przyjechaliśmy tu na rowery, ale po przyjeździe na miejsce, pierwsze co zrobiłam, to zapytałam naszego Gospodarza „Gdzie można dobrze zjeść?”. Wskazał nam Oberżę – miejsce z pyszną, domową, polską kuchnią, z pięknym wystrojem, utrzymanym w klimacie lat PRL-u.

Sam wystrój mnie zachwycił, stylowo, przestrzennie, inaczej niż w restauracjach w większych miastach, a jednoczenie przytulnie,  jak na niedzielnym, rodzinnym obiedzie. Menu z polską, domową kuchnią oraz lokalnymi i sezonowymi specjałami, jak np. zupa z raków z pobliskich jezior czy pierogi z kurkami.

My zjedliśmy Danie Dnia: domowy rosół oraz kotlet schabowy z ziemniaczkami i zestawem surówek oraz pierogi z kurkami i mięsem. Wszystkiego było tak dużo, ze ledwo mieściło się na talerzu. Smacznie i można się najeść, albo jak to było w moim przypadku – przejeść.

Dla niecierpliwych i tych bardziej głodnych, knajpa oferuje chleb ze smalcem i skwarkami oraz domowy pasztet jako przekąskę przed obiadem (za darmo). Dodam też, ze dwudaniowy obiad, jako danie dnia kosztuje zaledwie 14,99 pln. Ja na pewno tu wrócę.

Do domu mozna zabrac ze soba domowe przetwory (do zakupienia). Zainspirowały mnie one do zrobienia konfitur brzoskwiniowych, z nutką wanilii, przepis tu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.