świąteczne prezenty
Idą Święta

Moja lista prezentów

Chyba nic tak nie zepsuje nam świątecznego nastroju, jak nietrafiony prezent od najbliższej osoby.

Przecież nas kocha, przecież nas zna, a przynajmniej tego od niej oczekujemy. I przecież powinna, jak nikt inny wiedzieć, że ja nie lubię czerwonego!!! A tu bach, czerwony sweterek pod choinką. I jakoś smutno w sercu, zamiast się cieszyć, chce się płakać.

Chyba każdy z nas choć raz w życiu doświadczył takiej chwili. Ja pamiętam jedną Wigilię, kiedy pół wieczoru przepłakałam w swoim pokoju, bo dostałam piżamę. Szczegółów nie pamiętam, czym sobie akurat tamta piżama zasłużyła na taki szloch kilkuletniej dziewczynki, ale pamiętam jak dziś jak pobiegłam do pokoju i jak mi wtedy było źle… Chyba na coś innego wtedy czekałam, ale co to mogło być, nie wiem. Oczekiwania vs. rzeczywistość, życie… 🙂 Ale bez żartów, nietrafionych prezentów można uniknąć. Nawet, jeśli świąteczny upominek powinien być niespodzianką.

Moja rada: rozmawiajmy ze sobą, słuchajmy siebie nawzajem. Jeśli dalej mamy pustkę w głowie, zainspirujmy się tym, co piszą w magazynach, szafą ukochanej/ ukochanego, mamy/taty. Przejdźmy się po sklepach, tych, w których najczęściej kupuje osoba, której chcemy zrobić prezent. Nie kupujmy prezentów na ostatnią chwilę! Pamiętajmy, że pośpiech jest zawsze złym doradcą. Na szybko, to możemy jedynie dokupić pudełko czekoladek. Znajdźmy chwilę, aby się nad tym zastanowić.

Poniżej moja lista prezentów, które zawsze sprawiają mi radość:

  1. biżuteria
  2. bielizna 
  3. dobra książka
  4. ciepły sweter
  5. zimowa czapka
świąteczne prezenty
prezenty na Boże Narodzenie
zimowa czapka na prezent
sexy bielizna na prezent

Jeśli jednak nadal nie jesteśmy pewni czy wybrany przez nas prezent uszczęśliwi osobę obdarowywaną, może zdecydujmy się na zakup karty podarunkowej o określonej kwocie na zakupy? Większość sklepów posiada w ofercie takie karty, a szeroki wybór asortymentu, zwiększa szanse na wybór czegoś odpowiedniego 🙂 Inna dobra rada z mojej strony: jeśli zdecydujemy się na zakup, a wciąż mamy tę niepewność, że jednak może nie trafiliśmy w gust, zostawmy metkę. Zawsze lepiej wręczyć prezent z ceną, niż kupić coś, czego nigdy nie zobaczymy u osoby, której to kupiliśmy. A produkt z metką możemy po Świętach oddać lub wymienić, na coś, co będzie dla tego kogoś – po prostu ładne.

Dużo radości i fajnych upominków życzę. I pamiętajmy, że warto sprawiać przyjemność tym, których kochamy, nie tylko w Święta. I nie chodzi tu tylko o prezenty, te ze sklepu, a z serca…

Przeczytaj również: świąteczne dekoracje

komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.